Bach cseppek

Bach virágterápia a hibás állati viselkedési probléma korrigálására

Dr. Edward Bach munkássága közel 70 évre tekint vissza és ez a “gyógymód” az emberiség körében igen nagy népszerűségre tett szert.

Az emberiség szemléletében szerencsére egyre nagyobb változások történnek. Lassan, de biztosan felismerjük azt az utat, amikor a terápiát már nem kizárólag a tünetek enyhítése céljából vesszük igénybe, hanem a lélek szerepét is bevonjuk gyógyulásunk folyamatába.

Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy nagy felfedezőink már  holisztikus gondolkodásra bíztatnak,  és olyan eszközöket adnak a kezünkbe, ahol a lelki akarat és a viselkedési anomáliák is a figyelem középpontjába kerülnek. Ez az egységes gondolkodás teszi lehetővé a test-lélek-szellem együttes gyógyulását,  mely a viselkedési formák javításával valamint a betegségek elhagyásával valósulnak meg.

Bach virágterápia alapjai

Dr. Edward Bach (1886-1936) nevéhez vezethető vissza egy olyan forradalmian új terápiás szercsoport kidolgozása, mely 38 virágeszenciából áll. Bach doktor úgy gondolta, hogy a 38 eszencia és azok kombinációi teljes mértékben átfogják a lélek szenvedésének összes területét. Bár a szerek elsősorban emberi terápiákhoz készültek az állat és növényvilág területén is sikerrel alkalmazhatóak.

A 38 eszenciát 7 csoportra van osztva:

  • Félelem,
  • Bizonytalanság,
  • A jelen történései iránti érdektelenség,
  • Magányosság,
  • Mások elképzelései és külső hatások iránti túlérzékenység
  • Kétségbeesés,
  • Mások boldogulása miatti túlzott aggódás.
  • Elsősegélycsepp

Cicák viselkedési zavarainak korrigálása

Ahogy a virágeszenciák az emberi lélekre hatással vannak, ugyanúgy működnek az állatok terápiás kezelésénél is. A cseppek ugyanis a lelket gyógyítják, ezzel korrigálva ki a csorbult viselkedési  formákat illetve a testi tünetek nagy részét.

Hol tudjuk használni a bach cseppeket az állatoknál?

Csak pár felhasználási területet kiragadva a kisállat gondozásánál felhasználhatjuk a cseppeket pl. félelmek kezelésénél, bizonytalanság esetén, szocializálatlanság esetén, agresszió és még sorolhatnám….

 Az állattartás során nagyon sokszor találkoznak a gazdik azzal, hogy cicájuk vagy kutyájuk túlzott érzékenységet mutat bizonyos helyzetekben, vagy bizonyos dolgok iránt. Ez az érzékenység ezután valamilyen fajta félelem, bizonytalanság és egyéb megnyilvánulás  útján realizálódik. Van amikor ez a tünetegyüttes oka egyértelműen  behatárolható (pl. tudja az állat hogy mitől fél) van azonban olyan eset is amikor nincs konkrét dolog, csak a belső energetika megborulása által az állat nem boldog, ezért problémás viselkedése  mindennapossá nőtte  ki magát.

Ha csak a félelem tünetegyüttesnél maradunk például Dr. Edward Bach  a félelem tünetcsoport  ellen 5 eszenciát kísérletezett ki. A “bátorság virágától” kezdve a “higgadtság virágáig” a félelem minden aspektusa kezelhető. Az eszenciás terápia eredménye attól függ, hogy a probléma gyökere minél jobban beazonosítható legyen.

A beazonosított  tünetegyüttesre   adott cseppek   minden esetben a problémát nagyon jól megfogó és az eredeti energetikai állapotot visszaállító eredményeket produkálnak -csak úgy mint az ember,-  minden állat esetében.